^Вгору
Get Adobe Flash player

Новини

Kr Rig

 

УВАГА! З 01.01.2024 педагоги #6ВЕСЕЛКА розпочали роботу у змішаному форматі

Працюють групи короткотривалого перебування у форматі офлайн:  

Деталі в НОВИНАХ ЗАКЛАДУ 

Освітній процес у дистанційному форматі продовжується на наших блогах:

Запрошуємо вас до наших блогів у рубриці "2023-2024 - освіта в умовах війни",

розділ "Ми поруч.Наші блоги!"

Шукайте нас в мережі INTERNET. Тисніть на потрібний значок!

                                                           

ПАМ’ЯТКА - ПОРАДИ БАТЬКАМ ЯКЩО ДИТИНА НАРОДИЛАСЯ ОСОБЛИВОЮ

 Щодня у світі народжуються немовлята, яких називають дітьми з особливими

освітніми потребами.

Перед батьками таких дітей постануть запитання, на які важко відповісти.

Чому це сталося з моєю дитиною? Чи можна врятувати її, виправити відхилення?

Якою вона виросте, як складеться її доля? Як жити далі? Дізнайтеся, як спілкуватися

з такою дитиною та чого її навчати. 

- Реально оцініть ситуацію і не впадайте у відчай. Стрес через інвалідність переживають батьки, а не малюки. Якщо дитину люблять усі, хто її оточує, піклуються про неї, вона не усвідомлює, що чимось відрізняється від більшості.

Детальніше...

Хвилинки безпеки

Безпека дитини передусім залежить від того, чи знає вона правила дорожнього руху і поведінки в транспортних засобах. Щоб дитина легко і швидко засвоїла ці правила, пропонуємо запровадити у родині «хвилинки безпеки». Це спосіб у цікавій формі роз’яснювати дитині правила безпечної поведінки за лічені хвилини. Проводити їх можна вдома, на майданчику, дорогою до дитячого садка чи в магазин. А організувати «хвилинки безпеки» допоможуть інформаційні матеріали «Ми — пішоходи» та «Ми і транспорт». 

Детальніше...

Про важливість дошкільного розвитку

Цікава інформація для батьків!
Нещодавно МОН України спільно з UNICEF Ukraine запустили кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку.
Цей проєкт глибокий і точно корисний.
На сайті https://numo.mon.gov.ua/ створено контент- платформу, на якій описані
✅16 найважливіших навичок - напрямків розвитку дітей від 3-6 років.
✅А в кожному з цих напрямків - 10 сходинок, перерахованих в порядку освоєння навику.
✅ А в кожній зі "сходинок" - ідея для розмови з дитиною, ідея гри для розвитку цієї навички.
Разом, на сайті:
✅ 16 напрямків гармонійного розвитку дитини 3-6 років.
✅160 ідей для розмов
✅160 ігор
✅160 питань. Тепер дуже зручно, зайшовши на сайт можна досліджувати те, що важливо освоїти вашому малюкові і що зробити з ним.
26 листопада 2020 почне працювати чат-бот для батьків.
Зареєструвавшись у чаті, треба буде пройти невеликий опитувальник, визначити найактуальніше для розвитку саме вашої дитини, і раз в день або раз на тиждень (за вашим бажанням) вам будуть приходити прості і корисні ідеї. 
Платформа НУМО тут:

ЯК ВЕСТИ СЕБЕ З НЕЗНАЙОМИМИ ЛЮДЬМИ ДІТЯМ

 

Як навчити дитину розбиратися в людях і не довіряти кожному зустрічному? У наш не зовсім спокійний час, важливо пояснити дитині, що бувають не тільки добрі люди, а й ті, які можуть заподіяти шкоду.

Ми впевнені, що всі батьки, пояснюють своїм дітям, що з незнайомцями потрібно бути дуже обережними у спілкуванні, не розповідати ніяких відомостей про свою родину, і вже тим більше, нікуди не можна з ними йти.

Але на ділі дуже часто буває по-іншому. Особливо товариські маленькі діти, коли бачать усміхнену людину, згодні з ним не тільки поговорити, але і піти за обіцяною цікавою іграшкою, частуванням або захоплюючим видовищем.

Причому попередньо брали дозвіл у батьків, які спостерігали здалеку. Всі мами в один голос запевняли, що їх дитина ніколи і ні за які обіцянки не піде з чужою людиною. Але в дійсності відбувається все в точності навпаки.

Виявилося, що уходять, і точно так само батьки були впевнені, що їх дитина нікуди не піде з незнайомою людиною. А в підсумку, з 10 дітей 9 легко покидають дитячий майданчик з незнайомцем. І тільки один, як правило, не піддається на вмовляння, сказавши, що мама не дозволила.

Тема, як вести себе з незнайомими людьми дітям, стає актуальною, коли дитина починає ходити на прогулянку без дорослих, самостійно йде в школу, гурток чи секцію.

Батькам обов'язково потрібно провести бесіду, як себе вести з незнайомцями, що робити, якщо хтось силою намагається відвести.

Діти, в теорії знають всі правила, але так легко йдуть на контакт з незнайомцями. Можливо, тому, що вони ще погано розбираються в людях, і будь-яка людина з посмішкою сприймається як безпечна і добра.

ДЕЯКІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

-          - Слід жорстко встановити основні правила поведінки з незнайомими людьми і стежити за їх виконанням.

-          - Дитині потрібно визначити чітку межу "свій-чужий".Поясніть, що чужий-це будь-який незнайомий чоловік. Незалежно від того, ким він є, як себе веде, що говорить і обіцяє. Навіть, якщо незнайомець запевняє, що є знайомим мами чи тата, називає їх по імені.

-          - Обов'язково запитувати дозвіл у батьків, перш ніж спілкуватися з незнайомцем. Навіть якщо ви знаєте цю людину, а малюк бачить в перший раз. Пояснюйте, щоб дитина зрозуміла: будь-який незнайомець з будь-якими розмовами повинен отримати відмову на спілкування до отримання дозволу від мами чи тата.

-         -  Особливо в "групу ризику" потрапляють діти дуже товариські або скромні і виховані, які знають, що з будь-якими дорослими потрібно спілкуватися ввічливо, доброзичливо і не можна заперечувати.

-         -  Навчіть дитину такою фразою: "Я вас не знаю, ви не моя мама (тато)". Поясніть. що він може відповісти відмовою будь-якому незнайомому дорослому, повторюючи цю фразу. Тим самим він приверне увагу інших людей на вулиці, які зможуть прийти до нього на допомогу.

-         -  Якщо син (або дочка) залишається вдома один, він повинен чітко розуміти, що чужій людині двері відкривати не можна, ким би він не називався і що б не говорив. Ви повинні обумовити коло людей, кого можна впускати в квартиру, наприклад, мама, тато, бабуся і дідусь.

-          - Спробуйте перевірити на практиці, чи все засвоїла ваша дитина. Підговоріть  знайомого, якого не знає ваша дитина, підійти до нього і запросити піти куди-небудь.

Пам'ятайте, краще перестрахуватися, ніж потрапити в  небезпеку ;)

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ. Пам`ятка для батьків

 Шановні батьки!

Звертаємо Вашу увагу, що почастішали випадки травмування дітей в побуті, а саме: падіння дітей з вікон багатоповерхових  будинків, утоплення та інше.

Найчастіші причин травмування дітей

Дитина залишилася без уваги дорослих. На жаль, достатньо хвилини неуваги, щоб втратити найдорожчу людину. Дитину не слід випускати з поля зору ані на мить. Навіть якщо вона зайнята іграшкою в дальньому кутку кімнати.

Москітна сітка не врятує. Якою б маленькою не була дитина, її вагу сітка не витримає. Не варто також сподіватися, що вона сильно сповільнить швидкість падіння: на жаль, практика показує, що сітка не рятує при «польоті» ані з сьомого, ані з другого поверху.

Ризик падіння є для дитини будь-якого віку. Навіть якщо дитині 6 років, і вона знає про загрозу відкритих вікон, це не гарантує стовідсоткової безпеки. Зафіксовані випадки, коли діти, виглядаючи маму з вікна, не втримували рівновагу і травмувалися.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина та її батьки. Дотримання правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя своєї дитини.

Прості правила, які врятують життя вашій дитині:

- не залишайте біля вікон меблі, щоб дитина не змогла залізти на підвіконня;

- не грайте з дитиною на підвіконні, не дозволяйте сидіти на ньому будь-якої пори року;

- встановіть замки, фіксатори, які не дозволять відкрити вікно;

- якщо є можливість, встановіть на вікна решітки;

-купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;

-наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;

-у тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;

-запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;

-слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;

-у малознайомих місцях пірнати суворо забороняється, так як це може призвести до травм.

Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!

           

Відділ освіти виконкому

Центрально-Міської районної у місті ради

Дитяча кімната. Про ігри та іграшки

Коли дитина просить маму пограти з ним, це завжди означає, що йому не вистачає спілкування з найріднішою людиною. Потрібно обов'язково знаходити для ігор і час, і місце, і сили. Грати з малюком краще на його території - там, де його простір, де його іграшки. Ідеальним місцем, звичайно, служить дитяча, але не завжди є можливість виділити дитині окрему кімнату, тому нехай у нього буде хоча б свій куточок. Не раджу оточувати малюка тільки дидактичними, розвиваючими іграми.

Детальніше...

Copyright © 2014. ККДНЗ №6 м.Кривий Ріг Всі права захищені.