^Вгору
Get Adobe Flash player

Новини

Kr Rig

 

facebook481

Битва за їжу, або як нагодувати дитину

Добре знайома багатьом картина: палаюча обуренням мама намагається запхати ложку каші в відчайдушно ревучий рот перемазаного малюка. Що ж можна зробити, щоб такі сцени не повторювалися щодня і не перетворилися в неминучий ритуал, супроводжуючий кожне годування?

1. Не вірте бабусям, які, важко зітхаючи, повідомляють вам, що всі діти такі і що з часом дитина порозумнішає, а поки що доведеться терпіти і продовжувати «за маму, за тата ...». Ваша битва ще тільки починається, і у вас є всі шанси її виграти.

2. Виключіть зі свого лексикону такі вирази, які й у багатьох дорослих можуть відбити апетит: «Нічого не залишай на тарілці», «Їж з хлібом».

3. Ніколи не ставте перед дитиною повну тарілку! Краще кілька разів дати йому добавку. Робіть крихітні бутерброди на один укус, а якщо вони будуть прикрашені листом салату, кружечком огірка або редиски, та ще й зі шпажкою, за яку їх можна взяти, спокуситися навіть самий впертий «отказник».

4. Не намагайтеся готувати як в ресторані. По-перше, більшість дітей віддають перевагу простій їжі, а по-друге, якщо ви витратите менше часу і сил, не так образливо буде бачити плоди своєї праці виваленими на підлогу або розмазали по скатертини. 

5. Робіть страви незвичайними і красивими. Частіше використовуйте для прикраси зелень, шматочки овочів і фруктів, це не тільки красиво, але і корисно.

6. Частіше влаштовуйте пікніки і вилазки на природу, це прекрасно «розгулює» апетит. А якщо ви знайдете звичайний бутерброд в дуплі дерева або яблуко «виросте» на сосні, довго просити їх з'їсти не доведеться.

7. Багато дітей із задоволенням їдять навіть самі нелюбимі страви «за компанію» або в гостях.

8. Намагайтеся, щоб годування було не тортурами, а святом. Не погрожуйте дитині і не сваріть його, якщо він щось не їсть. Якщо він зголодніє як слід, проблем не буде.

 9. Спробуйте залишати в місцях, до яких дитині легко добратися, скибочки яблук або часточки апельсина, кілька печива, шматочки сиру, огірка чи моркви. Якщо захоче їсти, хай бере сам.

10. Іноді давайте дитині можливість їсти самому. Процес може так його захопити, що він з'їсть навіть нецікаву їжу.

 А головне, запам'ятайте: ще жодна дитина по своїй волі не померла від голоду, малоймовірно, щоб ваша стала першою.

Copyright © 2014. ККДНЗ №6 м.Кривий Ріг Всі права захищені.